- Szczegóły
- KRS
- Kategoria: Dla autorów
KWARTALNIK
CONSILIUM IURIDUCUM
Drodzy Czytelnicy i Autorzy
Redakcja z prawdziwą przyjemnością zawiadamia, że zgodnie z treścią komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. czasopismu „Consilium Iuridicum” przyznano za publikację artykułów naukowych 100 punktów. Nasze czasopismo posiada unikatowy identyfikator 201739 w pozycji 34311 wykazu czasopism, który można odnaleźć na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/komunikat-ministra-edukacji-i-nauki-z-dnia-17-lipca-2023-r-w-sprawie-wykazu-czasopism-naukowych-i-recenzowanych-materialow-z-konferencji-miedzynarodowych
Nasze czasopismo nie jest dostępne w prenumeracie. Natomiast na stronie internetowej Krajowej Rady Sądownictwa została utworzona zakładka „Consilium Iuridicum” z udostępnianymi na bieżąco pełnymi tekstami kwartalnika.
Warunki publikacji
Redakcja prosi o nadsyłanie artykułów i innych materiałów przeznaczonych do publikacji wyłącznie w formie elektronicznej w edytorze Word 97 lub młodszym, dla następujących ustawień strony niestandardowej:
- szerokość 21 cm;
- wysokość 29,7 cm;
- górny margines 5 cm;
- dolny margines 6,5 cm;
- boczne marginesy (lewy i prawy) 4,2 cm;
- czcionka Arial w rozmiarze 11 (dla przypisów dolnych 9);
- pojedynczy odstęp między wierszami.
Jednocześnie informujemy, że ramy artykułu nie powinny przekraczać 20 stron tekstu według wskazanych ustawień.
Na pierwszej stronie należy zamieścić:
- imię i nazwisko autora (autorów);
- tytuł pracy;
- krótkie (kilkuzdaniowe) streszczenie ujmujące główne tezy opracowania;
- słowa kluczowe.
Na ostatniej stronie należy zamieścić alfabetyczny, według nazwisk autorów, wykaz wykorzystanej literatury (niezależnie od przypisów dolnych).
Tytuł artykułu, streszczenie i słowa kluczowe należy powtórzyć po wykazie literatury w języku angielskim.
Na końcu pracy należy podać:
- adres (adresy) autora (autorów);
- nr telefonu;
- adres e-mail;
- informacje o statusie profesjonalnym autora (autorów).
W informacji o autorze (autorach) należy podać:
- posiadane tytuły albo stopnie naukowe;
- nazwy instytucji zatrudniającej;
- zajmowane stanowiska;
- nr ORCID.
Od studentów, doktorantów i aplikantów wymagana jest opinia dotycząca wartości merytorycznej przedstawionego artykułu (glosy) – rekomendacja opiekuna naukowego i odpowiednio zawodowego. W przypadku asesora oraz asystenta prokuratora oczekuje się rekomendacji kierownika jednostki organizacyjnej, a asystenta sędziego – przewodniczącego wydziału.
Materiały należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja zastrzega sobie prawo dokonywania w nadesłanych materiałach zmian tytułów, skrótów, poprawek stylistyczno-językowych oraz innych przeróbek technicznych. Redakcja przyjmuje prace dotychczas niedrukowane.